MERKEZ : +90 216 470 50 41 FABRİKA : +90 266 281 10 51

3. ATEX Sempozyumu'nda Protaş

PROTAŞ teknik ekibi ile, 1-2-3 Ekim 2015 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Kampüsü’nde TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 3. ATEX Sempozyumu’na katıldı ve sponsor olarak Ex-proof ürünlerini sergiledi.
Sempozyuma katılan Tasarım, Üretim ve Satış Bölümleri teknik ekibi, bildiri sunumları ile güncel gündemi takip ederken, ATEX konusunda mevzuat, denetim, ve kullanıcı gibi farklı paydaş gruplardan meslektaşları ile diyalog kurma fırsatı buldular.
Sempozyum bildirilerinde ATEX mevzuatının ülkemizde tüm paydaşlarca doğru anlaşılarak, projelendirme-uygulama-denetim- işletme ve bakım süreçlerinde amacına uygun gerçekleştirilmesinin, ekonomik ve toplumsal açıdan, can ve mal güvenliği için önemi vurgulandı.
Protaş, 94/9/AT Direktifi- 60079 ATEX Kalite Yönetim Sistemi Standardı’na uygun üretimine Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu 2.500 m2 kapalı alan fabrikasında devam etmekte.
Ex-proof Bağlantı ve Kumanda Kutuları, Limit Şalterler, Aydınlatma Armatürleri, Elektrik Anahtarları, Topraklama Cihazı, Rakorlar gibi 20’yi aşkın Ex-proof elektrik ürün serisi bulunan Protaş, 80’li yıllarda Zonguldak Alevsızdırmazlık Laboratuvarları’ndan ALSz ve 90’lı yıllarda İzmir TSE Laboratuvarı’ndan TSE-Ex sertifikalarından sonra,  ürün serilerinin ATEX tip testlerini tamamlıyor.  ATEX Sertifikasyon çalışmalarını Sira İngiltere, LCIE Fransa, Cesi Italya, Dekra Hollanda, BV Almanya, FTZU Çek gibi farklı onaylı kuruluşlar ile eşzamanlı yürüten Protaş, aynı zamanda IEP, SCA, TSE gibi akredite olmuş Türk kuruluşlarla da çalışmalarını sürdürmekte.
Protaş, ürün tasarımı, imalatı ve satış sonrası hizmetlerinin kalitesi ile hem ülkemizde hem de yurtdışında parlayıcı-patlayıcı tehlikeli alanlarda güvenli çalışma ortamı sağlamaya katkıda bulunmaktan gurur ve mutluluk duymaktadır.