MAIN OFFICE : +90 216 470 50 41 FACTORY : +90 266 281 10 51

Elevator Motors

Yurt çapında işletmeye alınmış 50,000’i aşkın motorumuz, üstün kalitesi ve güvenilirliği ile pek çok toplu konut,  alışveriş merkezi, işyeri ve apartman asansöründe hizmet vermektedir.

Konvansiyonel çift hızlı motorların yanısıra, elektronik kontrollü uygulamalardaki koşulları sağlayacak (vvvf) tek hızlı  motorlar da üretilmektedir.

Üretim sürecindeki malzeme giriş, proses kontrol ve son kontrol işlemleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında yürütülmekte, TSE ve CE belgelerine sahip asansör motorlarımız rakiplerine göre üstün performanslarını özel tasarım ve üretim detayları ile yakalamaktadır:
  • Rotorlarımızda sincap kafes kısa devre sistemi özel boyutlu elektrolitik bakır baralar ile oluşturulup bakır ile gümüş  kaynağı kullanılarak birleştirilir.
  • Bu özel konstrüksiyon ile asansör motorlarında performansı belirleyen yüksek kalkış momenti ve düşük kalkış akımı  alüminyum enjeksiyon rotorlu motorlara göre PROTAŞ motorlarda çok daha üstün seviyededir.
  • En kaliteli bobinaj telleri ile sarılan statorumuz, vakum altında verniklendikten sonra fırında kurutularak mükemmel  izolasyon özelliklere sahip olur.
  •  Özel dizaynlı soğutma fanımıza ek olarak bulunan cebri soğutma fanımız ile 180 hareket/saatlik çalışma rejimi için  yeterli soğutma kapasitesi sağlanır.
  • Motorlarımız, karşı sargılar arasına yerleştirilen termistör sistemine ek olarak stator laminasyonuna bağlanan termostat  sayesinde aşırı akım ve ısınma gibi durumlara karşı çift yönlü korunur.
  • Motorlarımızda yatak ve mil taşlama toleransları en hassas şekilde kontrol edilerek, sessiz ve arızasız yataklama  sağlanabilmesi için bronz kayar yataklı imalat kullanılır.
  •  Rotorların balansları, bilgisayarlı balans ayar laboratuarlarımızda hassas şekilde tamamlanır.
  • Her motorun üretimi tamamlandıktan sonra tam teçhizatlı bilgisayarlı laboratuarımızda testleri tamamlanır ve beraberinde test sertifikası verilir.